DomůRecenzeLíčeníEventsLifestyleMy Beauty ProfileKontakt

pátek 15. března 2013

Vzpomínková krabice


Ahoj dámy,

Konečně jsem se dostala k prvnímu DIY. Vojtu před pár dny napadl nápad, že si naše hmotné vzpomínky budeme schovávat do krabice (lístky do kina z našeho oficiálního dne začátku vztahu :D, DVD s fotkami apod.). Já se toho samozřejmě strašně chytla a začala vymýšlet a nakupovat potřeby. Tak jsme s přítelem dneska vyráběli krabici a měli u toho super zábavu. Furt jsem tam chtěla cpát nějaký holčičí blbosti a on mě chudák musel krotit :DCo budete potřebovat nejvíce:

 1. Velice tolerantního přítele, který Vám občas řekne: "To fakt ne miláčku.", ale zbytek Vám odkejve :D
 2. Dobrou náladu
 3. 1h volného časuDále pak...

 • Krabici
 • Lepidlo Herkules
 • Dva štětce (velikost viz foto dole)
 • Černou lihovku
 • Stříbrnou fixku
 • Saténovou stužku
 • Nůžky
 • FotografiePostup:

 1. Nejdříve shromáždíme všechno, co budeme lepit na krabici. Krabice je lepší matná (lépe na ní budou držet nalepené fotky a taky se to bude lépe lepit).
 2. Vybereme fotky a rozvrhneme si, co kam nalepíme.
 3. Ostříháme fotky do požadovaných tvarů a zapamatujeme si, kam jakou nalepit
 4. Lepíme! Lepidlo nanášíme větším štětcem přímo na fotografii na podložce (po každé fotografii podložku otřeme, abychom zabránili tomu, že další fotky ušpiníme od lepidla). Nanášíme tenkou vrstvu lepidla a hned lepíme. Pořádně přitlačíme, vyhladíme a setřeme zbytek lepidla. Je vhodné si rozvrhnout i pořadí lepení fotek.
 5. Mezitím, co nám schne lepidlo, vytvoříme nápis se jmény, začínáme černou lihovkou a pak obtahujeme stříbrnou. Na bok víčka přidáme jednoduché iniciály jmen (stříbrně).
 6. Jako poslední, vezmeme tenkou stužku (moje je z Tchiba) a naměříme si, kolik jí budeme potřebovat na olemování 3 spodních hran krabice. Ustříhneme.
 7. Menším štětečkem naneseme lepidlo na hranu krabice (tloušťka by měla odpovídat tloušťce stužky, aby se nikde nic neodlepilo). Pak přilepíme stužku. Stužku nerozstříháváme na jednotlivé hrany, ale lepíme ji vcelku (vypadalo by to blbě). Takhle uděláme postupně všechny hrany.Voila máme hotovo!!! :)Tak co, jak se Vám moje první DIY líbilo? Co byste chtěly příště?


 Tak a toto všechno jsme vybrali...


Shromáždění a následný výběr toho, co použijeme :)

Krabice a výběr fotek, to byl základ...

16 komentářů:

 1. To je milé :) H. mi zakazuje shromažďovat "krámy" :D

  Svět podle S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se mu pokus vysvětlit, že to co shromažďuješ, nejsou krámy :D

   Vymazat
 2. to je nádherné! krásne to vyzerá nie ako moja krabica :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkují, tak to můžeš předělat a vyřádit se znovu :D

   Vymazat
 3. Ja mam viac krabic kde drzim rodinne fotografie, pride mi to zaujimavejsie ako mat ich vo fotoalbume :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já taky, ale tuto máme s přítelem na všechno, co chceme, aby se neztratilo :) taky mám radši krabice, alba jsou už out :D

   Vymazat
 4. Už vidím přítele, jak se mnou vyrábí vyrábí nějakou krabici :D Ale ví, že já jsem na takový serepetičky ujetá, tak mi tím i prokáže laskavost, že to nechává na mně.:D

  OdpovědětVymazat
 5. Vyzerá to byť super nápad vopred ďakujem za inšpiráciu =). Mne sa páčia ešte také tie knižky vytvorené z fotografií ale zas tam si neodložím lístok z kina.. naozaj super nápad !

  OdpovědětVymazat
 6. Skvelý nápad, ja som takú spomienkovú krabicu mala, ale takú "všeobecnú", ktorá sa netýkala len priateľa. Ale bolo to už dávnejšie.. :D A teraz predsalen rozmýšľam o tej knižke skôr ako o krabici :)

  www.seesimona.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 7. Moc hezké, taky děkuji za nápad! :-D My s přítelem pro změnu vyráběli společnou pokladničku, kde si máme šetřit na dovolenou. Bohužel, jsme začali šetřit moc pozdě:-D
  Caatherine

  OdpovědětVymazat
 8. Pěkný nápad. A hlavně nádherný fotky máš s přítelem ;)

  OdpovědětVymazat
 9. juj ! to je pěkňučké! :D že bych si udělala tky? :D

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za Tvůj komentář :)