úterý 4. listopadu 2014

How to: Jak odstranit zaschlý latex z oblečení

Krásné úterý,
Mezitím, co čtete tento článek, tak já se drtím na první půlku zápočtu (něco jako algoritmy). Tak mi na zítřek držte palce, ať mám co nejvíc bodů.
Nicméně, už jste mohli vidět můj Halloweenský make up, při kterém se mi stala menší nehoda. Jaksi se mi rozbil zip na mikině, který se rozjel, já si toho nevšimla a pokapala jsem si oblíbené tričko. Latex měl tělovou barvu a tričko bílou a já si toho všimla, až latex zaschnul.


Jak odstranit zaschlý latexProtože jsem okamžitě začala pátrat na internetu, jak by mohl jít latex dolů a všude byla odpověď jediná, že latex dolů z oblečení prostě nedostanu, tak jsem začala zkoušet všechno, co mi přišlo doma pod ruku. 
Vyzkoušela jsem:
  • Odlakovač
  • Mýdlovou vodu
  • Čikuli
  • Ředidlo
  • Aceton
  • Olej (Johnson's baby)

Většina z toho samozřejmě nefungovala. Ze začátku to trošku šlo acetonem, ale ten po chvilce přestal fungovat. Jako poslední možnost jsem zkusila dětský olej (před nanesením latexu na tělo se mají partie jako obočí atd. potřít olejem, aby šel latex hladce dolů) a řekla jsem si, že když to funguje na obočí, mohlo by i takto.
A měla jsem kliku, olej opravdu zabral... Latex jsem dostala z oblečení, že jsem pořádně namočila danou oblast do acetonu/oleje a krouživým pohybem kartáčkem na zuby (starý Curaprox super soft) vlastně latex "oddřela". Latex dělal žmolky a ty jsem vždycky sebrala, aby se nikde nelepily. A takhle se mi povedlo vyčistit dvouvrstvé tričko tak, že na něm vůbec nic nezůstalo.
Pokud latex zachytíte na tričku ještě v tekutém stavu, ihned opláchněte vodou.

Už se Vám něco podobného stalo? Taky se odmítáte vzdát, protože danou věc máte moc rádi? Pomohl Vám tento článek? 

1 komentář:

  1. Zajímavá zkušenost.....já zatím latex na nic nepoužila...ale je dobré to vědět..kdyby náhdou:-))

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za Tvůj komentář :)