středa 19. října 2016

Recenze: Too Faced Born This Way Foundation

Krásnou středu Vám všem,Po delší době se k Vám vracím s recenzí v zahraničí dosti chváleného make upu, jak prošel mým testem, to se dočtete dnes. Pokud Vás zajímá konkrétně můj typ pleti, a jaký make up si vybírám apod., mrkněte do mého Beauty profile.

Too Faced Born This Way Foundation #Porcelain


Balení
Zde na blogu je toto snad první recenze na produkty od značky Too Faced, takže Vám i krátce představím jejich obaly, které mně osobně přijdou docela roztomilé, občas trochu kýčovité, ale jsou spíš takové dívčí a nepůsobí až tak luxusně jako třeba jiné značky, které se u svých obalů snaží o elegantnost.
Samotný make up je ve skleněné matné lahvičce s plastovým víčkem. Designem je to taková klasika, ale asi by mohlo být víčko více bytelné a byla bych opravdu spokojená. Aplikátor je klasická pumpička.

Konzistence, aplikace, výdrž
Make up slibuje záživou pleť s přirozeným finishem, ale vezmeme to radši pěkne od začátku. 
Konzistenčně tento make up patří mezi ty hutnější. Tuhle konzistenci upřednostňuji, protože se mi s ní obvykle dobře pracuje a ani zde s ní není problém. 
Aplikačně je konzistence také velmi dobrá, hezky se nanáší a dobře roztírá a zapracovává do pleti, co ovšem je trošku nevýhoda (nevím, jestli to bylo krémem nebo tak), ale občas udělal mapky šmouhy a musel se lépe zapracovávat, ovšem pokaždé se dalo vykouzlit perfektní pleť. 
S tím souvisí i krytí, bohužel jsem byla obdařena darem nádherné pleti bez znamínek a pih v obličeji a proto si vybírám více krycí make upy a s klidným svědomím můžu rozhodně říci, že tento make up má střední až vyšší krytí, takže pleť není maska, ale tam kde potřebujete, tam zakryjete buď v jedné vrstvě, nebo vrstvením. Zde musím podotknout, že na mé pleti tento make up ani přes vrstvení neoxiduje.
Jedním z mých nejpřísnějších kritérií je výdrž, pro mne u tohoto make upu bohužel docela katastrofální - začal po několika hodinách tvořit na pleti mapky. Ať jsem dělala, co jsem dělala - fixovala, zkoušela různé primery, nevydržel perfektní více než 3-4h, bohužel, já jsem zvyklá se v  ráno nalíčit a odličovat make up ve skoro perfektním/velmi dobrém stavu bez přepudrování někdy v 8 - 10 večer a toto mi bohužel od žádného make upu nestačí, to můžu rovnou chodit bez něj. Takže v tomhle opravdu ten americký poprask a sedání si na zadek nechápu.

Cena

Celkové hodnocení
Na tento make up jsem měla docela vysoká očekávání, když jsem viděla, jak jsou s ním všechny americké youtuberky strašně spokojené. Krytí a konzistence jsou opravdu velmi dobré, dobře se s ním pracuje, ale bohužel jsem neslyšela, že by vlastně někomu tak dlouho vydržel, protože sem nikoho o tom mluvit neviděla/neslyšela. Co je dalším zádrhelem, je malá škála odstínů. V ČR jich je dostupných 8 z celkových 18ti (teď nedávno vyšly nějaké nové odstíny). V ČR je zatím nejsvětlejším odstínem Porcelain, který můžete vidět i u mne a trošku jsem s jeho barvou bojovala, aby nebyl moc tmavý, na USA stránkách je naopak nejsvětlejší odstín Snow, tak budeme doufat, že česká Sephora pro dobro všech žen svou nabídku rozšíří i o další odstíny. Bohužel i přes jeho všechny klady, musím tomuto make upu říci NE a to kvůli jeho výdrži.

Co Vy a make up Born This Way? Máte vyzkoušeno? Máte ho rádi, nebo patříte do té skupiny jako já, které nesedl? Chystáte se vyzkoušet i korektor Born This Way?


 

1 komentář:

  1. Také jsem na něj slyšela samou chválu, ale pro takovou cenu to není nic pro mě. :)
    Miska blog

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za Tvůj komentář :)